مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب - کامنت گذاری کدها

۱۶۴,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی کاهش مصرف انرژی در شبکه حسگر بی سیم در متلب

 • جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶
 • بازدید ۱,۹۹۳ نفر

تصویر simulation-of-energy-consumption-wsn-in-matlab_2282_1 شبیه سازی کاهش مصرف انرژی در شبکه حسگر بی سیم در متلب

کاهش مصرف انرژی در شبکه حسگر بی سیم

در این بخش پروژه کاهش مصرف انرژی در شبکه حسگر بی سیم را با حفظ معیار های زمان و مکان در نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها آماده کرده ایم که در ادامه می توانید توضیحات، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه را به صورت آنلان مشاهده کنید.

شبکه های حسگر بی سیم (WSN)

به مجموعه ایی از تعداد زیادی گره های سنسوری که در یک محیط پراکنده شده و هر کدام از این گره ها به کمک گره های دیگر یا به صورت انفرادی به دنبال هدف خاصی هستند، شبکه حسگر بی سیم یا همان Wireless sensor network می گویند.

روند کار شبکه های حسگر بی سیم

در شبکه های حسگر بی سیم، میزان مصرف انرژی در میان چالش های دیگر مانند توان مصرفی، پوشش دهی مسیریابی، قابلیت اطمینان و غیره مهمترین چالش محسوب می شود. روش هایی که در این نوع شبکه ها مورد استفاده قرار میگیرند، به نوع توپولوژی شبکه، ساختار و همچنین ماهیت شبکه بسیار وابسته می باشند و این ساختار برای ارسال موقعیت و اطلاعات گره ها و موارد دیگر به بررسی زمان و مکان وابسته می باشد.

معرفی پروژه کاهش مصرف انرژی در شبکه WSN

در پروژه کاهش مصرف انرژی در شبکه حسگر بی سیم، برای کاهش میزان مصرف انرژی و افزایش طول عمر شبکه، پروتکل مسیریابی جدیدی بر اساس مکان و زمان ارائه شده است که در ارتباط ها بین گره های حسگر با آنالیز زمانی و فضایی، مصرف انرژی را کاهش می دهد.

بهینه سازی موقعیت و مکان گره ها در شبکه

در این پروژه برای انجام سریع تر عمل بهینه سازی مکان و موقعیت گره های شبکه با هم، تعداد گره ها را افزایش می یابد و در نهایت از الگوریتم یافتن کوتاه ترین مسیر برای ایجاد ارتباط میان گره ها به منظور دریافت و ارسال پیام استفاده می شود. با توجه به روند عملیات انجام شده، گره ها برای فرستادن پیام به گره های اصلی، میزان انرژی بسیار کمتری را مصرف می کنند که مصرف انرژی کمتر مساوی با افزایش طول عمر شبکه است.

 


تصویر 1
باکس دانلود
شناسه:
۲۲۸۲
توضیحات:
m فایل متلب - کامنت گذاری کدها
قیمت:
۱۶۴,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  عباس جمعه , 20 دی

  سلام و عرض ادب در این آموزش ها، روش دقیق نحوه شبیه سازی و ورود مقادیر و برنامه نویسی هم آموزش داده می شود؟

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهجمعه , 20 دی

   این محصول آموزش خاصی نداره و فقط سورس کد متلب هست.