شبیه سازی مسیر حرکت گروهی پهپادها برای رسیدن به هدف با الگوریتم PSO در متلب

شبیه سازی مسیر حرکت گروهی پهپادها برای رسیدن به هدف با الگوریتم PSO در متلب

شبیه سازی مسیر حرکت گروهی پهپادها با الگوریتم PSO در MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی مسیر حرکت گروهی پهپادها برای رسیدن به هدف با الگوریتم PSO را در نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحاتی از همکاری پهپادها و معرفی پروژه پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی در محیط متلب قرار داده شده است.

خودکاری و همکاری در پهپادها

خودکاری و همکاری از مهم ترین و چالش برانگیزترین جنبه های تحقیقاتی سیستم های بدون سرنشین یا پهپادها (UAV) می باشد که از طریق آنها استفاده های بیشتری از مزیت این سیستم ها فراهم می گردد. اکثر کاربردها مربوط به موسسات دولتی همچون گشت ساحلی، گشت مرزی، خدمات اورژانسی و پلیسی می باشد که نیازمند سیستم های نظارتی و مراقبتی هستند.

معرفی پروژه

در پروژه حاضر یک الگوریتم همکاری برای تیمی از پهپادهای خودکار برای تعقیب هدف متحرک در محیطی تعریف شده که با استفاده از نرم افزار شبیه ساز MATLAB و با بهره گیری از الگوریتم پرندگان یا ازدحام ذرات (PSO) شبیه سازی شده است. در این پروژه، حلقه های بزرگ قرمز رنگ، اهداف از پیش تعیین هستند که قرار است پهپادهای ما از آشیانه خود شروع به پرواز کرده و در آن منطقه فرود بیایند. دایره های کوچک قرمز رنگ، موقعیت هدف متحرک است که پهپادها در حال تعقیب آنها هستند. نقاط شروع پرواز نیز با رنگ سبز و مسیر حرکتی پهپاها یا ذرات با رنگ آبی نشان داده شده است.

تصاویر خروجی پروژه در محیط MATLAB

شبیه سازی مسیر حرکت گروهی پهپادها برای رسیدن به هدف با الگوریتم PSO در متلب شبیه سازی مسیر حرکت گروهی پهپادها برای رسیدن به هدف با الگوریتم PSO در متلب


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید