مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در NS۲ - مقاله مرجع آماده دانلود است

۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی پروتکل مسیریابی AODV بهبود یافته در نرم افزار NS2

تصویر simulation-of-improved-aodv-routing-protocol-in-ns2_2489_1 شبیه سازی پروتکل مسیریابی AODV بهبود یافته در نرم افزار NS2

پروتکل مسیریابی AODV بهبود یافته

در این بخش پروژه شبیه سازی پروتکل مسیریابی AODV بهبود یافته بر اساس تحرک شبکه و گام های مسیر با استفاده از نرم افزار NS2 با عنوان مقاله AD-AODV:A Improved Routing Protocol Based on Network Mobility and Route Hops آماده کرده ایم که در ادامه می توانید مقاله اصلی  و توضیحاتی در مورد پروژه، فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی را مشاهده نمایید.

شبکه های بی سیم و شبکه های MANET

دستگاه های ارتباطی همچون سایر تکنولوژی ها به سرعت در حال پیشرقت و توسعه می باشند. با توجه به این که سطح تراکم دستگاه های بی سیم به اندازه مورد قبول رسیده است نیاز است تا آن ها برای منتشر کردن داده ها به هم بپیوندند. یک راه حلی که برای این تقاضای روز افزون مطرح می شود استفاده از شبکه سیار مورد یا MANET می باشد. شبکه MANET مجموعه ایی از دستگاه های ارتباطی می باشد که لینک های موجود در آن هیچ سازماندهی ندارند و هیچگونه زیر ساخت ثابتی در آن وجود ندارد ولی پیوسته مایل به ایجاد ارتباط هستند. نود ها خود مسئول شناسایی کردن نود های دیگری هستند که توانایی برقراری ارتباط مستقیم با آن ها را داشته باشد.

موارد استفاده از شبکه های MANET

این نوع از شبکه ها برای مواردی که در آن ها به یک شبکه ارتباطی موقت نیاز است همچون ماموریت های جستجو و نجات، میدان های نبرد، کنفرانس های علمی، صنعت جنگل و غیره استفاده می شوند.

معرفی پروژه شبیه سازی شده

ما در این مقاله یک پروتکل مسیریابی جدید با نام AD-AODV که بر اساس پروتکل AODV ایجاد شده است را برای رفع مسئله تحرک نودها که موجب از بین رفتن مکرر پیوند های موجود در میان نودهای مبدا و مقصد می شود و همچنین به منظور جلوگیری از دست رفتن بسته های داده ای که در هنگام منتقل شدن در شبکه های ادهاک می شود، پیشنهاد می کنیم، در این پروتکل با تعریف یک متریال جدید با نام M که با توجه به میانگین تحرک در یک مسیر معین و تعداد گام ارزش می گیرد، باعث بهتر شدن عملکرد مکانیزیم مسیریابی AODV و انتخاب مسیر پایدار تو سط AD-AODV می شود.

نتایج شبیه سازی

بر اساس نتایج بدست آمده از شبیه سازی ها پروتکل ارائه شده ما از لحاظ نسبت تحویل بسته نسبت به پروتکل AODV برتری دارد. بنابراین افزایش قابلیت مسیریابی در پروتکل AD-AODV یک مسئله اثبات شده است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
باکس دانلود
شناسه:
۲۴۸۹
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در NS۲ - مقاله مرجع آماده دانلود است
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است