مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب - فیلم نحوه اجرا دارد

۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی مکان یابی و مسیردهی گره در شبکه WSN با الگوریتم بیشترین نزول در متلب

 • شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶
 • بازدید ۱,۵۶۳ نفر

تصویر location-and-node-routing-in-wsn-with-sd-algorithm-in-matlab_2571_1 شبیه سازی مکان یابی و مسیردهی گره در شبکه WSN با الگوریتم بیشترین نزول در متلب

شبیه سازی مکان یابی و مسیردهی گره در شبکه WSN

در این بخش پروژه شبیه سازی مکان یابی و مسیردهی گره در شبکه WSN را با الگوریتم بیشترین نزول (Steepest Descent – SD) برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار MATLAB انجام شده است. در ادامه می توانید فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

معرفی شبکه های حسگر بی سیم

در مقایسه با سایر شبکه ها، شبکه های WSN به خاطر این که از تعداد زیادی حسگر مستقر شده تشکیل شده اند، قدرت پردازش، ظرفیت ذخیره سازی و میزان پهنای باند پایین تری را دارند. از کاربرد های این شبکه ها می توان به نظارت صنعتی، نظارت بر محیط زیست، خدمات پزشکی، سیستم نظامی و … اشاره کرد. همچنین WSN ها یا همان شبکه های حسگر بی سیم نود های کوچکی دارند که قادر به برقراری ارتباط بی سیم، محاسبه و حسگری می باشد. به خاطر این که آگاهی از انرژی در WSN ها یک موضوع ضروری می باشد، اغلب پروتکل های انتشار اطلاعات ها، مسیریابی و مدیریت توان به طور ویژه برای این شبکه ها ساخته شده اند. با وجود این تمرکز اصلی بر روی پروتکل های مسیریابی شبکه بوده است که با توجه به نوع معماری شبکه و کاربرد آن، متفاوت هستند.

اختصاص یک شناسه عمومی به نود ها در اکثر کاربرد های شبکه های حسگر بی سیم، امکان پذیر نمی باشد و این وضعیت موجب دشوار شدن انتخاب یک مجموعه خاص برای پرس و جو های مختلف می شود. با توجه به انتقال داده ها از هر نود به محدوده گسترده نود ها که افزونگی زیادی را در بر می گیرد، کارایی شبکه از نظر میزان انرژی مصرفی پایین می آید.

مکان یابی در شبکه حسگر بی سیم

اگر کاربرد های WSN ها را بررسی کرده باشید متوجه می شوید که اکثر آن ها برای کار کردن به اطلاعات مکانی نود ها وابسته هستند و استفاده کردن از GPS هم نمی تواند راه کار مناسبی باشد. بنابراین باید مکانیزم جدیدی را برای آگاهی از مکان تمامی نود ها طراحی کنیم. به فرآیندی که در آن مکان هر یک از نود های حسگر دار محیط کشف می شود، مکان یابی در شبکه حسگر بی سیم می گویند. در چند سال اخیر این موضوع جزء محبوب ترین و پر استفاده ترین حوزه های تحقیقاتی بوده است. بنابراین، ارائه شدن چندین نوع از الگوریتم ها و روش های مکانیابی که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند، یک موضوع قابل پیش بینی است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۲۵۷۱
توضیحات:
m فایل متلب - فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۴ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  جلال بدری پنجشنبه , 30 آذر

  سلام من اگه این پروژرو بخوام سفارش بدم می تونید فبل سفارش من یه تغییرات جزئی تو روند کاری این پروژه ایجاد کنید ؟

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهپنجشنبه , 30 آذر

   بله هر نوع تغییری قابل اعمال است، توضیحات مورد نظر رو ایمیل کنید تا بررسی کنیم.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  علی شنبه , 17 آذر

  سلام خسته نباشید این پروژه آموزش نحوی اجرا و توضیح نحوی کارکرد رو داره ؟ چون باید این پروژه رو سر کلاس ارائه بدم ، باید بلد باشم که چجوری کار میکنه ! و اینکه نرم افزار متلب من 2015 هست ، این پروژه با متلب 2015 اجرا میشه ؟ مشکلی نداره برای اجرا ؟

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهشنبه , 17 آذر

   این پروژه شامل سورس کد متلب و فیلم کوتاه برای نحوه ران کردن پروژه است. بله در متلب نسخه 2015 نیز قابل اجراست و مشکلی ندارد.