مقاله شبیه سازی شبکه های صوتی زیر آب با اندازه گیری های میدانی

  • سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶
  • بازدید ۱,۵۷۷ نفر

تصویر simulation-underwater-coustic-network_2588 مقاله شبیه سازی شبکه های صوتی زیر آب با اندازه گیری های میدانی

شبیه سازی شبکه های صوتی زیر آب

در این بخش دانلود مقاله شبیه سازی شبکه های صوتی زیر آب با اندازه گیری های میدانی را با عنوان انگلیسی Simulation of Underwater Acoustic Networks with Field Measurements آماده کردیم که در ادامه توضیحاتی در مورد معرفی شبکه های زیر آبی و معرفی خود مقاله پرداخته و لینک دانلود رایگان مقاله قرار داده شده است.

شبکه های حسگر بی سیم زیر آبی (UWSN)

شبکه های حسگر زیر آب متشکل از مجموعه ای گره های حسگر می باشند که در محیط زیر آب به منطور جمع آوری داده های محیط قرار گرفته با هم ارتباط برقرار می کنند. امروزه شبکه های UWSN در کاربرد هایی مثل نظارت بر محیط زیر آب، کشتیرانی، ناوبری، اکتشافات زیر آبی و نظامی مورد استفاده قرار می گیرد. در شبکه های حسگر بی سیم زیر آبی (UWSN) گره های حسگر بی سیم در داخل محیط زیر آبی مستقر می شوند. بعضی از این گره ها که باید در زیر آب به صورت ایستا مستقر شوند، از طریق یک لنگر که در کف دریا قرار دارد محکم می شود و یا با استفاده از یک شناور که روی سطح آب قرار دارد آویزان می گردد.

شبکه های صوتی زیر آب (UWANs)

عملکرد شبکه های صوتی زیر آب (UWANs) مشکل پهنای باند محدود و نوسانات کانال سریع را متحمل شده که به شدت ظرفیت ارتباطات صوتی را محدود می کند. در سال های اخیر تحقیقات گسترده ای برای حل مسائل مختلف در شبکه های صوتی زیر آب (UWANs) انجام شده است.

شبیه سازی شبکه های حسگر بی سیم زیر آبی

با توجه به مشکلات حمل و نقل و جا به ‌جایی وسایل و مشکلات فنی موجود در شبکه های آکوستیک زیر آبی واقعی، تحقیقات مربوط به شبکه های زیر آبی عمدتا محدود به تحلیل های نظری یا مطالعه به صورت شبیه سازی با استفاده از نرم افزار های شبیه ساز شبکه انجام می شود. با این حال برای شبیه سازی، تعداد کمی از مدل های کانال صوتی زیر آبی قابل قبول وجود دارد که باعث می شود مطالعات شبیه سازی کمتر واقع بینانه باشد.

معرفی مقاله

آزمایش Kaua Acomms MURI 2008 (KAM08) در تابستان سال 2008 در نزدیکی هاوایی انجام شد که نتایج به دست آمده از آن ما را به اندازه گیری های فیزیکی ارتباطات زیر آبی واقع گرایانه رساند. این مقاله نحوه اندازه گیری آزمایش KAM08 را به یک مدل کانال آکوستیک سفارشی برای نرم افزار شبیه ساز QualNet برنامه ریزی می کند. همچنین ما یک سناریوی شبکه زیر آبی را شبیه سازی کردیم که از یک طرح مدولاسیون انطباقی برای بهینه سازی بهره وری انرژی استفاده می کند تا بتوان از این طریق کاربرد مدل کانال آکوستیک سفارشی را نشان داد.

 

باکس دانلود
شناسه:
۲۵۸۸
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۹۴۳ کیلوبایت
مطالب مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است