مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد

۱۲۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی الگوریتم پر کردن آب برای سیستم MIMO در نرم افزار متلب

  • سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷
  • بازدید ۱,۲۴۶ نفر

تصویر simulation-water-filling-algorithm-mimo-matlab_2695_1 شبیه سازی الگوریتم پر کردن آب برای سیستم MIMO در نرم افزار متلب

الگوریتم پر کردن آب برای سیستم MIMO

در این بخش پروژه شبیه سازی الگوریتم پر کردن آب برای سیستم MIMO یا Water Filling را که یک پروژه مناسب در حوزه های پردازش سیگنال و مهندسی مخابرات و رشته های مرتبط می باشد را آماده کردیم که با استفاده از نرم افزار MATLAB شبیه سازی شده است. در ادامه به توضیحاتی در این باره پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی قرار داده شده است.

الگوریتم پر کردن آب (Water Filling Algorithm)

در کانال های ارتباطی، الگوریتم پر کردن آب برای سیستم MIMO یا Water Filling برای طراحی و عمل سیستم های ارتباطی یک موضوع کلی می باشد. یک راه حل مناسب برای ایجاد چندگانگی فضایی، کدگذارهای کدهای فضا-زمان-فرکانس فضا و همچنین افزایش نرخ ارسال داده، استفاده کردن از سیستم های MIMO یا همان سیستم های چند فرستند – چند گیرنده می باشد. هنگام مخابره اطلاعات با سرعت بالا، محوشدگی فرکانس گزین در کانال بوجود می آید. کانال فرکانسگزین در مدولاسیون OFDM که یک مدولاسیون چند فرکانسی است به زیرکانال های تخت تبدیل می شود.

سیستم های مبتنی بر MIMO

در مخابرات نسل جدید، سیستم های مبتنی بر MIMO می تواند انتخاب مناسبی باشد. افزایش انعطاف پذیری شبکه، افزایش درجه آزادی، بهره دایورسیتی، افزایش بهره توان بوسیله شکل دادن به پروتو ارسالی (BF)، و افزایش ظرفیت موارد مهمی هستند که کانال انتشار رادیویی در این سیستم ها فراهم آورده است. امروزه بیشتر ارتباطات موجود به وسیله سیستم های مخابراتی بی سیم انجام می شوند. سیستم های مخابراتی بی سیم در ارتباطات رادیویی، شبکه تلفن بی سیم، ماهوار های و وسایل بیسیم شخصی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

در مخابرات بی سیم معمولا کانال ارتباطی را با یک کانال محوشدگی با نویز گوسی مدل می کنند. محو شدگی کانال با توجه به سرعت انتقال اطلاعات و مشخصات محیطی که مخابره اطلاعات در آن انجام می شود، تخت یا فرکانسگزین در نظر گرفته می شود. استفاده از چندگانگی یکی از راه حل های مقابله با اثرات نامطلوب محو شدگی می باشد. برخی از روش های چندگانگی که می توان به آن ها اشاره کرد عبارت اند از: چندگانگی زمانی، چندگانگی فرکانسی و چندگانگی فضایی.

 


تصویر 1
باکس دانلود
شناسه:
۲۶۹۵
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۱۲۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است