مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت خط به خط کدها و فیلم آموزش فارسی نیم ساعته برای توضیح کدها و شبیه سازی دارد

۲۴۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی سیستم مدیریت انرژی در خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا (IOT) با متلب

  • چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸
  • بازدید ۱,۲۲۶ نفر

تصویر smart-home-energy-management-system-iot-matlab_4971_1 شبیه سازی سیستم مدیریت انرژی در خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا (IOT) با متلب

شبیه سازی سیستم مدیریت انرژی در خانه هوشمند با MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی سیستم مدیریت انرژی در خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا (IOT) با پروتکل ZigBee و WiFi جهت تشخیص نشت و کنترل گاز را در محیط سه بعدی با نرم افزار MATLAB همراه با توضیح خط به خط کدها و فیلم آموزشی فارسی آماده کرده ایم که بر اساس مقاله Smart Home Energy Management System using IEEE 802.15.4 and ZigBee انجام شده است. در ادامه به توضیحاتی از مدیریت انرژی خانه هوشمند (SHEMS) با شبکه حسگر بی سیم پرداخته و معرفی پروژه با فیلم و تصاویر خروجی در محیط متلب به همراه لینک دانلود مقاله پایه قرار داده شده است.

سیستم مدیریت انرژی خانه هوشمند (SHEMS) با شبکه WSN

شبکه های حسگر بی سیم (WSN) به سرعت در حال کسب محبوبیت گسترده در سطح جهانی هستند. امروزه سازمان ها از IEEE 802.15.4 و Zigbee برای ارائه راه حل های بهینه برای انواع زمینه ها استفاده می کنند. سیستم مدیریت انرژی خانه هوشمند (SHEMS) شامل مصرف انرژی و تولید انرژی تجدید پذیر می باشد. شبکه خانگی به دلیل ادغام یکپارچه در زندگی روزمره انسان ها، در همه جای دنیا مورد توجه گسترده قرار گرفته است. این سیستم نوآورانه به طور شفاف دستگاه های مختلف خانگی، حسگرهای هوشمند و فناوری های انرژی را متحد می کند. بازار انرژی هوشمند برای کنترل دستگاه و مدیریت انرژی به دو نوع شبکه ZigBee نیاز دارد. امروزه، سازمان ها از استاندارد IEEE 802.15.4 و پروتکل ZigBee جهت ارائه بهتر راه حل هایی برای زمینه های مختلف از جمله کنترل دستگاه الکترونیکی مصرف کننده، مدیریت انرژی و بهره وری، اتوماسیون ساختمان های تجاری و همچنین مدیریت کارخانه های صنعتی استفاده می کنند.

معرفی پروژه

در این پروژه ما یک سیستم چند حسگره شامل حسگر گرمایشی و تهویه مطبوع و همینطور برنامه فعال سازی را برای کاربران خانگی ارائه می دهیم. همچنین سیستم کنترل نور هوشمند مبتنی بر شبکه حسگر برای کنترل انرژی در این خانه هوشمند را نیز طراحی می کنیم. همینطور در این پروژه انواع دستگاه های هوشمند و شیوه های استاندارد برای پاسخ به تقاضا و مدیریت بار برنامه های کاربردی مدیریت هوشمند انرژی مورد نیاز در یک محیط تجاری هوشمند و مسکونی مبتنی بر انرژی هوشمند طراحی شده است. در خروجی های به دست آمده از شبیه سازی، میزان مصرف انرژی در این خانه هوشمند را به دست آورده ایم. جزئیات کامل این پروژه در فیلم آموزشی که در ادامه قرار داده شده، بیان شده است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
تصویر 12
باکس دانلود
شناسه:
۴۹۷۱
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت خط به خط کدها و فیلم آموزش فارسی نیم ساعته برای توضیح کدها و شبیه سازی دارد
قیمت:
۲۴۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    بهادر شنبه , 9 بهمن

    با سلام دنبال تولباکس اینترنت اشیا در متلب گشتم چیزی پیدا نکردم شما میتونین نام تولباکس چی هستش بگین