مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در OPNET - گزارش کار فارسی - فیلم از نحوه اجرا

۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی شبکه WAN یا Wide Area Network با نرم افزار OPNET

تصویر simulation-the-wan-network-in-opnet_2305_1 شبیه سازی شبکه WAN یا Wide Area Network با نرم افزار OPNET

شبیه سازی شبکه WAN

در این بخش پروژه شبیه سازی شبکه WAN را برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار OPNET ورژن 14.5 شبیه سازی و همراه با گزارش کار و تعدادی اسکریت شات از مراحل مختلف پروژه ارائه کرده ایم. در ادامه می توانید توضیحات، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه را به صورت آنلاین مشاهده نمایید. این پروژه به راحتی قادر به انجام مسئله هایی مانند “چه رخ می دهد اگر” به صورت سازمانی می باشد. هدفی که از ایجاد این پروژه شبکه دنبال می شود این است که راه های استفاده از ویژگی ها و خوصوصیات شبیه ساز جهت ایجاد و آنالیز مدل های شبکه های کامپیوتری را یاد بگیریم.

معرفی پروژه

تمرکز اصلی ما در این پروژه بر روی قسمت Project Editor خواهد بود و همچنین چگونگی ساخت یک شبکه در سریع ترین زمان ممکن، جمع آوری آمارهایی در مورد کارایی شبکه و روش های بررسی، تجزیه و تحلیل آمار های جمع آوری شده را یاد می گیریم. در این پروژه از Project Editor استفاده می کنیم تا یک توپولوژی در شبکه گسترده (WAN) در وسعت کوچک ایجاد کنیم و همچنین آمار هایی برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل انتخاب می نماییم. و در نهایت با اجرای شبیه سازی شروع به آنالیز نتایج می کنیم.

مقیاس و نوع توپولوژی شبیه سازی شده شبکه WAN

در پروژه شبیه سازی شبکه WAN طرحی برای گسترش دادن یک شرکت ارائه می کنیم. شرکتی که برای گسترش دادن انتخاب شده است، بر روی طبقه اول اراده خود یک توپولوژی ستاره ایی دارد که ما یک توپولوژی ستاره ایی دیگر بر روی طبقه های دیگر آن شرکت ایجاد خواهیم کرد. قابل ذکر است که ما باید از این که بار اضافی در سناریوی “چه رخ می دهد اگر” باعث شکست شبکه نشود مطمئن شویم.

برای این که بتوانیم یک مدل شبکه جدید بسازیم، نیاز به ایجاد یک پروژه و سناریوی جدید داریم. گروهی از سناریوهایی که به یکدیگر وابسته می باشند، یک پروژه را تشکیل می دهند که در آن هر اکتشاف، یک وضع متفاوت شبکه می باشد. قابل ذکر است که یک پروژه توانایی داشتن چندین سناریو را دارد. بعد از اینکه پروژه جدید ایجاد شد، برای ایجاد سناریو از از Startup Wizard استفاده می کنیم. امکاناتی که در قسمت Wizard وجود دارد به ما اجازه می دهد که تعریف اولین توپولوژی شبکه ، تعریف مقیاس و اندازه شبکه و انتخاب Background map را برای شبکه ایی که ایجاد کرده ایم داشته باشیم.

 


تصویر 1 - محیط اصلی شبیه سازی
تصویر 2 - دیاگرام شبکه
تصویر 3 - نمودار Ethernet.Load
تصویر 4 - نمودار Ethernet.Delay
تصویر 5 - نمودار Ethernet.Delay و Ethernet.Load
تصویر 6 - نمودار میانگین Ethernet.Delay
باکس دانلود
شناسه:
۲۳۰۵
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در OPNET - گزارش کار فارسی - فیلم از نحوه اجرا
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است