مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

دارای فیلم نحوه اجرای شبیه سازی ، گزارش کار از شبیه سازی و ترجمه مقاله است - مقاله مرجع آماده دانلود است

۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی توان عملیاتی در شبکه وایمکس با آنتن مایمو در OPNET

 • دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
 • بازدید ۱,۶۳۹ نفر

تصویر opnet-throughput-in-wimax-networks_937_1 شبیه سازی توان عملیاتی در شبکه وایمکس با آنتن مایمو در OPNET

پروژه شبیه سازی توان عملیاتی در شبکه وایمکس با آپنت

پروژه شبیه سازی آنالیز عملکرد توان عملیاتی در شبکه وایمکس با استفاده از آنتن مایمو را در نرم افزار OPNET به همراه گزارش کار با عنوان مقاله Throughput Performance Analysis WIMAX Networks Using MIMO Antenna همراه با ترجمه مقاله آماده کردیم که در ادامه روش کار انجام شده در این شبیه سازی به همراه معرفی وایمکس پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه شبکه و لینک دانلود مقاله قرار داده شده است.

روش کار در پروژه توان عملیاتی در شبکه وایمکس :

برای تجزیه و تحلیل عملکرد شبکه WiMAX با استفاده از MIMO ، نرم افزار های شبیه سازی بسیاری وجود دارد، اما ما از شبیه ساز OPNET بر روی رایانه ای که ویندوز 7 (service pack1 professional service) را اجرا می کند، استفاده می کنیم و تمام متغیر محیط را برای این آزمون در این مقاله با دو سناریو انجام و آزمایش دو نوع آنتن تک ورودی قرار دادیم و سناریو اول و سناریو دوم چندین ورودی چندگانه در MIMO مدل شبیه سازی opnet قرار دارد.

این مدل شبیه سازی رویداد گسسته است و شامل پنج پایه ایستگاه با 5 گره تلفن همراه متصل به ایستگاه پایه و شبکه متصل به ستون فقرات IP و برنامه در حال اجرا است که صدایی نیز وجود دارد و انواع مختلف پیکربندی برای ایستگاه پایه در سناریو 1 siso تک ورودی تنها خروجی می باشد و سناریو دوم mimo شبیه سازی شده است که یک ساعت برای همه سناریو های این پروژه انجام می گیرد.

چکیده ای بر استاندارد IEEE 802.16 یا وایمکس :

استاندارد هم کنش پذیری جهانی برای دسترسی ریز موج IEEE 802.16 محصولات پهنای باند وایمکس برای کمک به پایداری با تلفن همراه و یا قابلیت حمل و سبک وزن است. به نظر می رسد که در مورد گزینه های وایمکس پهنای باند به طور روزانه افزایش می یابد. این مفهوم در میان آخرین پیشرفت هایی است که به عنوان حداقل یک دانش فنی علمی 4G (نسل چهارم شبکه تلفن همراه) دیده می شود. این موضوع به شبکه های بی سیم شهری (WMAN) بستگی دارد. از این رو می توان به موفقیت دست یافت، این مقاله با نرم افزار شبیه ساز شبکه OPNET بر قابلیت عملکرد و اثرات آن تمرکز می کند.

مقدمه ای بر استاندارد IEEE 802.16 یا وایمکس :

هم کنش پذیری جهانی برای دسترسی ریز موج به نام وایمکس نام تجاری و بازاریابی آن برای این فناوری ارتباطات است که 26 را برای کمک به اطلاعات چهار برابر مگابیت در ثانیه دریافت می کند. در طول تاریخ سال 2011 شما می توانستید به اندازه 1 گیگابیت بر ثانیه با توجه به توقف های دائمی ارسال کنید. نام وایمکس توسط انجمن وایمکس انتخاب شد که جولای سال 2001 برای ارتقای همنوایی و همکنش پذیری این استاندارد تاسیس شد.

این انجمن WIMAX را آموزش می دهد و از آنجا که “یک دانش فنی براساس استاندارد های تکنولوژیکی مبتنی بر ارسال با فاصله اتصال قبلی پهنای باند Wi-Fi به جای اتصال با DSL” است. وایمکس پیاده سازی های سازگار IEEE 802.06 را در طبقه بندی اصول بی سیم شبکه های تایید شده توسط انجمن وایمکس مشخص می کند. (به طور مشابه، Wi-Fi پیاده سازی های هم کنش در IEEE 802.11 را شناسایی می کند. اصول محلی Wi-Fi که به وسیله اتصال Wi-Fi متخصص است.) اعتبار مجوز انجمن Wimax اجازه می دهد تا راه حل های دائمی و موبایل یا قابل حمل را از Wimax ماهرانه توزیع کند، همگام سازی با استفاده از بسیاری از راه حل های ماهر دیگر، آنها می توانند حساب یکسان مناسب ارائه کنند.

اصل متداول IEEE 802.06 (در حال حاضر به اصطلاح “Fixed Wimax”) در 2001 تولید شده است. وایمکس تعدادی از این فناوری ها را با Wipro اجرا کرد، که یک سرویس جستجوی ترویجی در کره است. موبایل یا وایمکس قابل حمل (در ابتدا تحت تاثیر 802. 16E-2005) بازنگری است که در اکثر مناطق استفاده می شود و این مبنا مربوط به تغییرات آینده است که شامل 802. 16m-2011. WiMAX است. گاهی اوقات “Wi-Fi با استروئید ها (Wi-Fi with steroids)” نامیده می شود و همچنین می تواند برای چندین برنامه نرم افزاری که شامل اتصالات پهنای باند، تلفن های همراه یا قابل حمل بک هال، “hang-outs” و یا هر چیز دیگری است نصب شود. این ایده مربوط به شبکه Wi-Fi است، اما مطمئنا به راحتی می تواند دامنه های قابل توجه بهتری را استفاده کند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
باکس دانلود
شناسه:
۹۳۷
توضیحات:
دارای فیلم نحوه اجرای شبیه سازی ، گزارش کار از شبیه سازی و ترجمه مقاله است - مقاله مرجع آماده دانلود است
قیمت:
۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  mosavi دوشنبه , 2 مرداد

  سلام این شبیه سازی های که با opnet انجام دادید با همون نسخه نگارش دانشجو انجام میشه ؟

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهدوشنبه , 2 مرداد

   بله همین شبیه سازی رو می تونید توی نسخه opnet 14.5 باز کنید