مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل Word و PDF در ۱۰ صفحه (شامل فرم های اضافه پروپوزال) دارد

۷۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

پروپوزال مدلسازی شهر هوشمند و مقابله با حملات سایبری مبتنی بر شبکه CCN

تصویر smart-city-cyber-attack-cnn-proposal_6593_1 پروپوزال مدلسازی شهر هوشمند و مقابله با حملات سایبری مبتنی بر شبکه CCN

پروپوزال مدلسازی شهر هوشمند و مقابله با حملات سایبری

در این بخش پروپوزال مدلسازی شهر هوشمند و مقابله با حملات سایبری مبتنی بر شبکه محتوا محور (CCN) را آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از بیان مسئله ارائه شده و لینک خرید نسخه کامل پروپوزال در فایل ورد قرار داده شده است.

شبکه مبتنی بر محتوا (CCN)

شبکه مبتنی بر محتوا الگوی مسیریابی جدیدی می باشد که در مقیاس بزرگ به شبکه مبتنی بر داده  (Named Data Networking – NDN) نیز مشهور است. ارتباطات امروزی بیشتر بر بازیابی داده گرایش دارد تا ارتباطات نقطه به نقطه، معماری مبتنی بر محتوا در حقیقت به این دلیل پیشنهاد شد که بیشترین مطابقت را با کاربری فعلی در اینترنت داشته باشد. در حقیقت محتوا، دارای قابلیت آدرس دهی، مسیریابی و احراز هویت می‌ باشند، اما مکان و موقعیت انها اهمیتی ندارد. محتوا ها قابلیت تکرار و ذخیره شدن (به خصوص محتوا های عمومی) در گرهای CCN را دارا هستند، کاربران محتواهایی که می ‌توانند به شکل ایمن از مکان‌ های در دسترس بازیابی کنند، را جستجو می‌ کنند، از سوی دیگر در معماری مبتنی بر سرور کلاینت، نیاز بر بررسی‌ های گسترده و هزینه بالا برای تحویل محتوا و مزارع سرور مقیاس ‌پذیر می ‌باشد. اما توافق بین سرویس‌ دهنده‌ های اینترنت و ارائه‌ دهندگان محتوا می ‌تواند به سود وب ‌سایت ‌های بزرگ خاتمه پیدا کند که تولیدات کاربران را متمرکز کنند. از سوی دیگر، الگوی نقطه به نقطه به دلیل بی‌ اطلاعی از موقعیت فیزیکی مبداء و مقصد، باعث استفاده نادرست از منابع می ‌گردد.

تصویر smart-city-cyber-attack-cnn-proposal_6593_2 پروپوزال مدلسازی شهر هوشمند و مقابله با حملات سایبری مبتنی بر شبکه CCN

چالش ‌های معماری مبتنی بر محتوا

تصور بر این است که معماری مبتنی بر محتوا می ‌تواند پاسخی به مشکلاتی باشد که اینترنت در آینده با آن مواجه خواهد شد. از دید مدیریتی، معماری مبتنی بر محتوا خود چالش ‌هایی به همراه آورده است، اول اینکه تحت نظر قرار دادن و کنترل توزیع محتوا در کل شبکه بعد از اولین اشتراک ‌گذاری، برای ارائه ‌دهنده محتوا بسیار سخت می ‌باشد که موضوع مسئولیت را به همراه خواهد داشت، چراکه گرهای مبتنی بر محتوا، می تواند بدون درخواست ارائه‌ دهنده محتوا اولیه، از هر گره CCN منتشر گردد. ثانیا روترهای مبتنی بر محتوا با توجه به ثبت کردن مسیر بسته‌ ها حالت دار هستند، که این ماهیت حالت دار بودن می ‌تواند باعث اشکال جدیدی از سرریزها گردد. با این وجود در معماری مبتنی بر محتوا علارقم اینکه امنیت به روش‌ های مختلف ارتقاء پیدا کرده است، از جمله اینکه پیام‌ ها نمی‌ تواند به گرهی که هیچ ‌گونه درخواست قبلی از گرهی که در صدد اجرای حمله هست، انجام گیرد چراکه مهاجم برای اجرای تعداد زیادی درخواست علاقمندی نیاز دارد که به گره ‌های هدف خود دسترسی داشته باشد.

رمزنگاری برای احراز هویت

در معماری مبتنی بر محتوا، از تکنیک رمزنگاری برای احراز هویت محتوا استفاده می گردد، از این رو کاربران به شکل شفاف می ‌توانند تشخیص دهند که چه کسانی محتوای مورد نظر منتشر کرده ‌اند، از این رو کاربران می ‌توانند با حذف محتواهای رسیده از منابع نامعتبر، مانع از نفوذ نرم‌ افزار های مخرب به سیستم خود گردند. با این وجود، اگر در معماری مبتنی بر محتوا برخی عیوب امنیتی مهم از بین می روند، برخی از عیوب امنیتی بالقوه جدید نیز وارد آن می ‌شود. روتر‌های مبتنی بر محتوا  به دلیل  ماهیت حالت‌ دار بودن و مدیریت جداول داخلی ‌شان برای افزایش کیفیت سرویس و کارایی، بیشتر از روتر‌های مبتنی بر آی پی آسیب ‌پذیرترند که انواع حملات ممکن  حملات فیب ، حملات پیت و حملات مبتنی بر ذخیره ‌سازی محتوا، اشاره کرد.

تصویر smart-city-cyber-attack-cnn-proposal_6593_3 پروپوزال مدلسازی شهر هوشمند و مقابله با حملات سایبری مبتنی بر شبکه CCN

طرح جلوگیری از حملات مخرب

با توجه به مسائل مطرح شده، در این تحقیق با مدل ‌سازی یک شهر الکترونیک و بررسی تمامی سناریوهای ممکن با استفاده از یک مدل ترکیبی مبتنی بر IP و مبتنی بر محتوا ، قصد بر این هست که جلوی حملات مخرب گرفته شود. هدف کاربردی این تحقیق ایجاد زیرساخت ‌های امنیتی برای شهرهای الکترونیکی آینده بر مبنای سناریو های مختلف و ارائه الگوریتم ‌های دینامیکی برای بهبود امنیت در آنها می‌ باشد. در این تحقیق مسیریابی بر اساس محتوا و ردیابی‌ های امنیتی بر اساس آی پی صورت می ‌گیرد، لذا آی پی ‌های میزبان‌ ها و کاربران درخواست کنند در پروکسی سرور تحلیل ‌شده و حملات احتمالی مورد شناسایی قرار می گیرد.

باکس دانلود
شناسه:
۶۵۹۳
توضیحات:
فایل Word و PDF در ۱۰ صفحه (شامل فرم های اضافه پروپوزال) دارد
قیمت:
۷۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است