(۶۰ امتیاز از ۱۲ رای)
Loading...
اطلاعات دوره

مدت دوره

۰۵:۳۰:۰۰

تعداد قسمت ها

۹ قسمت

تعداد دانشجو

۶ نفر

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مدرس

اطلاعات مدرس

مدرک تحصیلی

تعداد دوره ها

۰ مورد

آموزش شبکه های رادیویی شناختی (Cognitive Radio Networks) – مقدماتی

آموزش شبکه های رادیویی شناختی (CRN)

در این بخش فیلم آموزش شبکه های رادیویی شناختی (Cognitive Radio Networks) به صورت مقدماتی را آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از معرفی دوره و محتوای ارائه شده در آن قرار داده شده است. این دوره به زبان انگلیسی به همراه زیر نویس می باشد که توسط Dr. Shaveta Thakral از مجموعه آموزشی یودمی (Udemy) در مدت 5 ساعت و 30 دقیقه با عنوان Cognitive Radio Networks (Introduction to Cognitive Radio) تهیه شده است. فایل ترجمه فارسی زیر نویس نیز همراه آموزش قرار دارد که با اضافه کردن به ویدیو می توانید از آن بهره مند شوید.

معرفی دوره

این آموش یک دوره مقدماتی برای شبکه های CRN است. رادیو شناختی مفهومی است که برای حمله به موضوع بحران آتی طیف و استفاده فرصت طلبانه از طیف معرفی شده است. شبکه رادیو شناختی یک رشته و موضوع نوظهور می باشد که برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد جهت درک مفاهیم اولیه فناوری مفید است. فرصت ها و چالش های پژوهشی مختلفی در شبکه های رادیو شناختی (Cognitive Radio Networks) وجود دارد. تخصیص منابع و بهینه سازی آن تحت محدودیت های مختلف برای بهبود عملکرد سیستم ضروری است. هر محققی که در این زمینه مبتدی است می تواند با این مفاهیم اولیه در دوره آموزشی شبکه CRN شروع کند و فرصت های تحقیقاتی مختلف را بررسی کند.

محتوای آموزش شبکه CRN

این دوره آموزشی شبکه رادیویی شناختی به سه بخش تقسیم شده که شامل مقدمه ای بر رادیو شناختی ، مقدمه ای بر حسگر طیف و چالش های تحقیق در شبکه های CRN می باشد.

  • بخش اول: مقدمه ای بر رادیو شناختی ، شامل سود دیجیتال، معماری رادیوی شناختی (CR) ، عملکرد های رادیویی شناختی، دسترسی طیف پویا (DSA) ، اجزای رادیو شناختی و کاربرد های بالقوه رادیو شناختی را پوشش می دهد.
  • بخش دوم: مقدمه ای بر حسگر طیف شامل تکنیک های سنجش طیف، تشخیص حفره های طیف (TVWS) ، سنجش مشارکتی، پایگاه داده موقعیت جغرافیایی و مدل های تجاری اشتراک طیف (طیف مشارکتی، بازار طیف ثانویه بلادرنگ) را پوشش می دهد. همچنین در این بخش تکنیک های سنجش مبتنی بر تشخیص فرستنده شامل فیلتر همسان، تشخیص انرژی، تشخیص ویژگی ایستای دوره ای (Cyclostationary) و تشخیص موجک مورد بحث قرار گرفته و از نظر مزایا و معایب با یکدیگر مقایسه می شوند.
  • بخش سوم: این بخش چالش های تحقیق در شبکه رادیو شناختی (CRN) را پوشش می دهد که شامل لایه شبکه و مسائل لایه انتقال، طراحی لایه متقابل برای شبکه های رادیویی شناختی.
 

بخش معماری رادیویی شناختی

باکس دانلود
شناسه:
۷۰۱۰
مدت دوره:
۰۵:۳۰:۰۰
قسمت ها:
۹ قسمت
اندازه فایل:
۱.۷۴۰ گیگابایت
توضیحات:
آموزش به زبان انگلیسی به همراه زیر نویس (انگلیسی و فارسی-ماشینی) می باشد
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است