مقاله ارزیابی پروتکل OLSR و AODV در شبکه FANET سه بعدی با NS3

تصویر evaluation-olsr-aodv-fanet-ns3-paper_6828_1 مقاله ارزیابی پروتکل OLSR و AODV در شبکه FANET سه بعدی با NS3

مقاله ارزیابی پروتکل OLSR و AODV در شبکه FANET با NS3

در این بخش مقاله ارزیابی پروتکل OLSR و AODV در شبکه FANET سه بعدی با NS3 با عنوان اصلی Performance Investigation of OLSR and AODV Routing Protocols for 3D FANET Environment using NS3 معرفی و نسخه انگلیسی آن برای دانلود قرار داده شده است.

شبکه ادهاک پروازی (FANET)

شبکه ادهاک پروازی مناسب ترین و نوظهور ترین موضوع تحقیقاتی در زمینه ارتباطات بی سیم است. شبکه فنت (Flying Ad hoc Network – FANET) کلاس ویژه ای از شبکه های MANET است که ارتباط بین پرنده های کوچک به نام پهپاد (وسیله هوایی بدون سرنشین) را با دوربین، سنسور و سیستم ارتباطی فراهم می کند. شبکه FANET دارای کاربرد های گسترده ای مانند شناسایی و نظارت برای اهداف نظامی و غیر نظامی است. شبکه ادهاک پروازی فنت همراه با ویژگی های خاص خود دارای چالش ها و مسائل متعددی نیز است که باید در نظر گرفته شود. مسیریابی در شبکه FANET یکی از این مسائلی می باشد که بسیار مهم است، زیرا تمام فرآیند تبادل اطلاعات توسط پروتکل مسیریابی انجام می شود.

تصویر evaluation-olsr-aodv-fanet-ns3-paper_6828_2 مقاله ارزیابی پروتکل OLSR و AODV در شبکه FANET سه بعدی با NS3

معرفی مقاله

در این مقاله، عملکرد پروتکل های مسیریابی OLSR و AODV برای محیط سه بعدی FANET با استفاده از مدل تحرک گاوس مارکوف (Gauss Markov) مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. عملکرد OLSR و AODV توسط گروه های مختلف پهپاد ها و تعداد بسته ها بررسی شده است. مدل حرکتی گاوس مارکوف برای تولید مساحت مکعب سه بعدی با ابعاد 1700 متر در 1700 متر در 1500 متر استفاده شده است. در این مقاله آزمایش شبیه سازی با استفاده از نرم افزار شبیه ساز شبکه NS3 انجام شده است. معیارهای مورد استفاده برای این تحقیق عبارتند از تاخیر تحویل بسته، توان عملیاتی و میانگین تاخیر انتها به انتها. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که پروتکل OLSR از نظر تاخیر تحویل بسته و تحویل بلادرنگ داده ها، انتخاب بهتری برای شبکه FANET می باشد.

فهرست مطالب مقاله

 

باکس دانلود
شناسه:
۶۸۲۸
صفحات:
۱۰
زبان:
انگلیسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۷۰۲ کیلوبایت
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است